Spotkania odbywają się na trasach zróżnicowanych pod względem  długości i trudności


R - ok. 2,5km - Trasa dla początkujących, rodzin z małymi dziećmi, dzieci - jeśli nie miałaś/eś styczności z mapą, nie znasz symboliki, nie wiesz jak posługiwać się kompasem – to nie czekaj, przyjdź! Przekonasz się, że to potrafisz, a odnajdywanie punktów w lesie sprawia niezwykłą frajdę.  

A - ok. 3,0km - Trasa krótka, trochę trudniejsza technicznie od poprzedniej, polecana dla początkujących, którzy mieli już kontakt z mapą - ta trasa to wyzwanie dla początkujących i możliwość doskonalenia swoich umiejętności, w czym z chęcią Ci pomożemy.

B - ok. 4,5km - Trasa średnia, popularnie zwana middle - jest to nic innego jak standardowa trasa do biegów na orientację. Aby ją pokonać na pewno trzeba opanować podstawy. Dla profesjonalistów to wyścig z czasem, unikanie najdrobniejszych błędów i walka o każdą sekundę; dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z orientacją, to duże wyzwanie, jeśli Ci się uda… rozpoczniesz wyścig z czasem, samym sobą, i błędami, których trzeba będzie unikać. I nad tym będziemy wspólnie pracować.

C - ok. 7,5km - Trasa dla zaawansowanych - "z utrudnieniami". Przede wszystkim będzie miała na celu sprawienie trudności przy realizacji tego treningu. Dlaczego? Żebyśmy wyciągali wnioski, szkolili się i podnosili nasze umiejętności, nawet dla najlepszych pełne jego wykonanie może być wyzwaniem.

0 - Dziecko z naszym opiekunem - istnieje możliwość wysłania dziecka na trasę z naszym opiekunem (+25zł); Rodzice w tym czasie mogą pokonać sami np. trudniejszą trasę, a nasi trenerzy i instruktorzy zajmą się dzieckiem, pokonując razem z nim trasę i bawiąc się doskonale. Ten wariant jest możliwy po wcześniejszym zgłoszeniu i potwierdzeniu.

* Każda trasa może być w wariancie bez dróg, prosimy o zaznaczenie w zgłoszeniu - jeśli ktoś chciałby utrudnić sobie pokonanie trasy, to polecamy ten wariant, może to okazać się ciekawym doświadczeniem. Usługa jest gratisowa.

** Na każdą trasę, można zamówić szkolenie pod opieką instruktora (+50zł) - jeśli chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę na temat pokonywania trasy, lub przekonać się jakimi sposobami przy pracy z mapą posługują się najlepsi, to zapraszamy do skorzystania z tej możliwosci. Instruktora dobieramy według potrzeb. Ten wariant jest możliwy po wcześniejszym zgłoszeniu i potwierdzeniu.