"Z Mapą do Lasu" - to spotkania treningowe, o charakterze rekreacyjno - sportowym organizowane przez trenerów i zawodników klubu orientacji sportowej  UKS "Azymut 45". Mają one na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie. Wszystko na specjalnie przygotowanych mapach i za każdym razem innych,  wcześniej nieznanych,  atrakcyjnych trasach.

Nasze spotkania organizujemy już od ponad 10 lat, pierwsze ZMdL odbyło się 16 grudnia 2012 roku na Witominie. Na każde z nich przygotowujemy dla uczestników nowe trasy o  zróżnicowanej  trudności i długości.

Spacerujemy – truchtamy – biegamy – ścigamy się - z samym sobą, ze znajomymi, z rodziną, czy też z innymi uczestnikami?  -  każda forma jest dopuszczalna,  każdy sam decyduje  jaki rodzaj  aktywności wybierze.

To Ty wybierasz sposób w jaki chcesz spędzić ten czas

Masz obawy, że to nie dla Ciebie? Zupełnie niepotrzebnie! Na starcie czekają osoby zajmujące się orientacją od wielu lat,  które z chęcią wytłumaczą Ci jak zacząć i podzielą się z Tobą wiedzą jak poruszać się po lesie z mapą.

W czasie pandemii, kiedy nasze spotkania nie mogły się odbywać "na żywo", postanowiliśmy je kontynuować w innej formie. Nazwaliśmy je "Samodzielne ZMdL". Trasy, które ustawialiśmy w lesie - znajdowały się tam przez 2-3 tygodnie. Po otrzymaniu zgłoszenia, wysyłaliśmy na podany adres e-mail mapę z zamówioną trasą do samodzielnego wydrukowania. Każdy mógł samodzielnie,  w dogodnym dla siebie czasie wyruszyć na trasę. Ta forma tak przypadła do gustu uczestnikom, że postanowiliśmy ją kontynuować. Obecnie organizujemy spotkania w obu wersjach. Zwykle raz w miesiącu spotykamy się "na żywo" i te spotkania nazwaliśmy "Stacjonarne ZMdL". Najczęściej trasy z tych spotkań udostępniamy także w formie samodzielnej. Ponadto conajmniej raz w miesiącu przygotowujemy dodatkowe trasy w formie samodzielnej.

Jeśli chcesz pospacerować z mapą indywidualnie, w grupie, ze znajomymi, z rodziną, z dziećmi (trasa dla początkujących jest tak zbudowana, żeby nawet najmłodsi mogli ją pokonać), chcesz potruchtać, spokojnie pobiegać, zrobić wyczynowy trening czy też szukasz dla siebie nowych wyzwań  -  przyjdź do nas!  Zapraszamy!

A może masz pytania? Napisz na adres e-mail: zgloszenia@azymut45gdynia.org - z chęcią Ci na nie odpowiemy.


Jeśli masz ochotę wyjść do lasu, oderwać się na chwilę od miejskiego zgiełku i w miłej atmosferze na łonie przyrody spędzić aktywnie czas - to właśnie u nas znajdziesz to wszystko!


                                                                                                               Czekamy na Ciebie, do zobaczenia!